Pompy ciepła powietrze-woda są bardzo dobrym ekologicznym i ekonomicznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzebne jest urządzenie do ogrzewania domu oraz do podgrzewania wody użytkowej. Jednocześnie instalacja nie jest tak wymagająca, jak np. w przypadku pomp gruntowych.

 

Oferujemy montaż pomp ciepła na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego.

Skontaktuj się z nami - razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

 

 

Zapraszamy do kontaktu. Możesz nam zaufać.

Montaż pomp ciepła

Powrót

Pompa powietrze-woda służy do: ogrzewania pomieszczeń, które posiadają wodny system grzewczy – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki, do chłodzenia ich latem, a także zapewnia ciepłą wodę użytkową.

 

Jak pracuje pompa powietrze-woda?

Pompa ciepła pobiera energię cieplną z powietrza na zewnątrz budynku i wykorzystuje tę energię do ogrzewania wody w systemie grzewczym. Jednostkę zewnętrzną, czyli agregat, montuje się np. w ogrodzie, na tarasie, czy też bezpośrednio na ścianie budynku. Na jednostkę wewnętrzną trzeba wygospodarować miejsce w pomieszczeniu gospodarczym. Jednostki wewnętrzne to zwykle urządzenia wielkości lodówki czy typowego kotła gazowego. Do jednostki wewnętrznej podłącza się rury systemu grzewczego.

 

Sterowanie pracą pomp

Jest ono łatwe, intuicyjne, możliwe na smartfonach czy tabletach, również zdalnie. Wystarczy podłączyć urządzenie do Wi-Fi i pobrać aplikację. Wtedy łatwo można zmieniać ustawienia temperatury, ustalać harmonogram pracy urządzenia, sprawdzić zużycie energii itd.

 

 

Zalety pomp powietrze-woda

 

  • Ogrzewają wnętrza, chłodzą je i zapewniają ciepłą wodę.
  • Są dobrym rozwiązaniem tam, gdzie nie ma gazu, ani inwestorzy nie chcą wykonywać odwiertów na działce wokół domu (np. ogród jest już zagospodarowany i obsadzony roślinami).
  • Zdają egzamin w nowych domach (modele niskotemperaturowe), a także budynkach remontowanych (modele wysokotemperaturowe).
  • Łatwe w instalacji, nie wymagają odwiertów w gruncie ani instalacji doprowadzającej wodę.
  • Posiadają klasę efektywności energetycznej A++ lub A+++, co oznacza, że spełniają wymagania dla budynków ekologicznych, budowanych zgodnie z normami obowiązującymi od 2021 roku.
  • Niskotemperaturowe pompy ciepła Daikin (podgrzewające wodę do około 50°C) są zasilane w 75% energią pobieraną z powietrza i jedynie w 25% energią elektryczną.
  • Wysokotemperaturowe pompy ciepła (podgrzewające wodę do około 80°C) są zasilane w 65% energią ze źródeł odnawialnych, uzyskiwaną z powietrza, oraz w 35% energią elektryczną.